Wyszukaj

Edukacja:

Poznaj więcej - Przeczytaj pełen artykuł tutaj - Odwiedź nas - Dowiedz się więcej tutaj - Odwiedź stronę internetową tutaj - kliknij tutaj - kliknij tutaj - kliknij tutaj - Kliknij - kliknij tutaj Jak w takim razie możemy coś zmienić? A weźmy choćby w rachubę to, że przecież strzałem w dziesiątkę jest recenzowanie tych bardziej lokalnych polityków. Czyli burmistrza czy prezydenta zamieszkiwanego przez siebie miasta bądź chociażby radnych. Pamiętajmy o tym, ponieważ jeśli wchodzi w grę polityka lokalna, to zasadniczo mamy okazję zmienić sporo. A więc jak widać, tak naprawdę nie jest powiedziane, że taki statystyczny Polak jest w automatyczny sposób skazany na to by być biernym uczestnikiem polskiej sceny politycznej. To bardzo pozytywna wiadomość.
Jednakże bardzo dużym minusem tej organizacji jest najzwyczajniej w świecie to, że jest zbyt mocno zbiurokratyzowana. Dzięki biurokracji, Chiny oraz inne potęgi gospodarcze - albo aspirujące do ich miana, o wiele szybciej nas doganiają. To niedobrze, bo przecież w naszym interesie jest to by UE w dalszym ciągu była potęgą. I oczywiście tak będzie, lecz trudno powiedzieć czy na przykład problem dot. bezrobocia, a w szczególności wśród młodych osób, szybko zostanie zażegnany. Może Europę czeka los chociażby Włoch, a więc co prawda bogatego kraju, który jednakże ma bardzo duże problemy z funkcjonowaniem? Trudno jednoznacznie powiedzieć...
Można powiedzieć, że są także te działania ekologiczne, które w zupełności nic nas muszą kosztować. Weźmy choćby pod uwagę to, aby segregować śmieci. Bardzo dobrze, że w naszym kraju świadomość ekologiczna jest coraz większa. Przecież prawda jest taka że powinno mocno dla nas zależeć to, aby planeta Ziemia była sporo mniej zanieczyszczona. Choć oczywiście szczere fakty są takie, że zasadniczo nie możemy zbytnio przesadzać. Przecież tak czy siak nie jest powiedziane, iż wyłącznie człowiek zanieczyszcza naszą planetę!
Szkoła języków obcych Kraków